Son Dakika :
Anasayfam Yap     -
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sinan Oğan'dan İhraç Kararıyla İlgili Bomba Açıklama!

Sinan Oğan'dan İhraç Kararıyla İlgili Bomba Açıklama!
MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından ihraç istemiyle Parti Disiplin Kurulu'na sevk edilen Sinan Oğan, hakkındaki ihraç talebinin nedenlerini açıkladı ve nedenlerin araştırılmadan dosyaya konulmasını eleştirdi.
20.07.2015 / 14:01

MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından ihraç istemiyle Parti Disiplin Kurulu'na sevk edilen Sinan Oğan, hakkındaki ihraç talebinin nedenlerini açıkladı ve nedenlerin araştırılmadan dosyaya konulmasını eleştirdi.

Sinan Oğan, bugün Facebook hesabından (www.facebook.com/DrSinanOgan) bir açıklama yaparak disipline verilme gerekçelerini sıraladı. İnternethaber'e konuşan ve ihraç gerekçelerinin araştırılmadan dosyaya konduğunu söyleyen Sinan Oğan, "'uyduruk haberlerle' hakkımda ihraç kararı veriliyor, kurumsal bir partinin biraz daha ciddi davranması gerekirdi" dedi.

 

Sinan Oğan'ın açıklaması şöyle:

İsterdim ki Ciddiye Alınsın

Öncelikle, isterdim ki, böylesi ciddi bir konu ciddiye alınsın, ciddi bir araştırma yapılsın, partimizin kurumsal kimliğine yakışır ciddi bir gerekçeler listesi hazırlansın.

 

Neyin Ne Olduğunu Araştırmamışlar

Örneğin, bana gönderilen gerekçede Strazburg Üniversitesi'ndeki öğrencilerin yapmış olduğu konferans. Bu konferans, tek bir konferans, iki madde halinde yazılmış, birbirinden bağımsızmış gibi. Neyin ne olduğunu araştırmamışlar, birinde Fransızca var, diğerinde Türkçesi var.

 

Katılmadığım Kermes İhraç Dosyamda

İkincisi Fransa'da oradaki Türk dernekleri kermes düzenlemişler ve kermeste de toplumun katılımını sağlamak için gençlerden birisi internette bir afiş paylaşmış, afişte "Sinan Oğan da gelecek" yazıyor. Muhtemelen kermese katılımı artırmak için böyle bir şey yaptılar.

 

İnsan Bir Araştırır

Fransa'da koskoca teşkilatımız var, insan bir araştırır. İnternette birisi bir afiş yayınlıyor, siz de o afişi alıyorsunuz sanki ben Fransa'da Mulhouse bölgesinde o kermese gitmişim gibi benim ihraç dosyama koyuyorsunuz.

 

Google'a Sorsalar Google Söylerdi

Yani partimizin kurumsal kimliğini bu kadar basitleştirmemek lazım. İnsan bir araştırır, o tarihlerde ben Almanya'da insanlarımızı oy kullanmaya götüren konvoylar düzenliyordum. Google'a sorsalar Google söylerdi bu arkadaşlara.

 

Facebook'ta Paylaştım Anında Görevden Aldılar

Çok önemli bir şey daha söyleyeyim; Iğdır İl Teşkilatını görevden almalarının nedeni benim kararı Facebook'ta paylaşmam. Karar daha resmi olarak ellerine geçmeden benim Facebook'taki paylaşımım üzerine görevden alındılar, daha o saatte karar noterden postaya verilmemişti.

 

Ya Benim Facebook Hesabım Ele Geçirilmiş Olsaydı

Diyelim ki benim Facebook sayfamı biri ele geçirdi ve böyle bir şey yazdı. Bir partinin kurumsal kimliğini bu kadar basitleştirmemek lazım. Böyle bir şey olabilir mi, önce resmi kararın eline geçmesi beklenir, bir değerlendirme yapılır. Koca teşkilat bunun için görevden alınır mı? Bu işleri bu kadar ucuzlaştırmamak lazım, ciddi yapmak lazım.

 

Zaytung Haberi Gibi

Birisi Sinan Oğan kermese katılacak yazıyor, tak hemen ihraç dosyasına koyuyorlar bunu. Hakikaten Zaytung haberi. Milliyetçi Hareket Partisi ciddi bir partidir, bu tür şeyler onun kurumsal kimliğine zarar verir.

 

Bu Tartışmalar Bir Gün Bitecek Ama...

Bu tartışmalar bir gün bitecek ama MHP'nin kurumsal kimliği devam edecek. O açıdan bu tartışmaları yaparken, bu işler olurken dahi MHP'nin kurumsal kimliğine zarar verecek bu tür basit, ucuz hatalar yapmamak lazım.

 

Bu Kadar Uyduruk Bir Dosya Olmaz

Bu dosyayı hazırlayan, Merkez Disiplin Kurulu'ndaki arkadaşların biraz dizlerini kırıp, oturup çalışmaları lazım. Bu kadar uyduruk bir dosya olmaz.

 

Aslında Temel Problem Araştırma Yapılmaması

Aslında benimle ilgili en başından beri yaşanan süreçteki temel problem de budur. Birtakım dedikodular, kulaktan dolma bilgiler, onun bunun söyledikleri, hiçbir araştırmaya gerek görmeden maalesef bu tür şeyler ciddiymiş gibi gündeme getirildi. Dedikodular istihbaratmış gibi algılandı, birtakım bilinçli yönlendirmeler ciddiye alındı ve bugün bu noktaya geldik.

Halbuki en başından beri bu tür şeyler araştırılsaydı, bu tür işlerin üzerine ciddiyetle gidilseydi, muhataplar çağrılıp bunlar sorulsaydı, bugün bu noktada olmazdık.

 

Sinan Oğan'ın İhracına Sebep Olan Gerekçelerle İlgili Facebook Hesabından Yaptığı Açıklama Şöyle:

Demokrasi Parti İçinden Başlar

Daha önce ifade ettiğim gibi gerçek demokrasiye inanan birisi olarak, demokrasinin özümsenmesi ve demokrasiye inancın parti içinden başlaması gerektiğine inanan bir Türk Milliyetçisi olarak bütün bu yaşananları halkımız ile paylaşacağımı ve kamuoyunu bilgilendireceğimi ifade etmiştim.

 

Seçimden Önce Açıklamadım

Ancak bunu ifade ederken de kritik seçim öncesi süreçte hiçbir açıklama yapmayacağımı, benim açıklamalarım ile partimin seçimlerde tek bir oy dahi kaybetmesine tahammülümüzün olmadığını da ifade etmiştim. Seçimler geçti, Savunma kısmı tamamlandı ve Iğdır İl Disiplin Kurulu aşağıda sunacağım gerekçelerde ihraç edilmememi gerektirecek herhangi bir unsura rastlanılmadığını ortaya koymuştur. Şimdi ilk olarak MHP Iğdır İl Yönetim Kurulu Olarak İl Disiplin Kuruluna Sevkedilmem ve benden de Savunma istenen gerekçeleri aşağıda açıklıyorum:

1. Sosyal Medyada “Türk Milliyetçilerinin partisi MHP, Osmanlının başkenti, Türk Dünyasının göz bebeği İstanbul'da HDP'nin gerisinde kaldı. Başarı nerede?” açıklaması,

2. “Bu seçim sonuçlarına göre her üç partinin ve cumhurbaşkanının başarısız, her üç partinin de liderlerinin sorgulanır olduğunu, ama HDP’nin genel anlamda oylarını artırdığını görmekteyiz” açıklaması,

3. Sosyal Medyada “Hakkımızda Devlet Vermiş Fermanı, Ferman Padişahın Ülkücü Gönüller Bizimdir...” paylaşımı,

4. Facebook ve Twitter sayfalarında diğer şahısların MHP ve Sayın Bahçeli hakkında yazdıkları eleştirel yazılar,

5. 20.02.2015 tarihinde Viyana’da Hocalı Konferansına katılmam,

6. 14 -17 Mayıs 2015 Tarihine Fransa’da Mulhouse, Belfort ve Colmar bölgesindeki Ülkü Ocaklarını ziyaret ve Fransa’da asla katılmadığım bir Kermes… (Bu tarihte böyle bir toplantıya asla katılmadım zira bu tarihte Almanya’da idim.)

7. 24 Nisan 2015 tarihinde Starzburg Üniversitesi’nde “Ermeni Soykırımı Yoktur, Hocalı’da Türk Soykırımı vardır” dediğimiz konferans…

8. 16 Mayıs 2015 tarihinde Duisburg Merkez Ülkü Ocağı’nda katıldığımız Avrupa’daki seçmenleri MHP’ye oy vermeye davet ettiğimiz konferans ve ardından da Avrupa’da duyuru yaparak konvoylar oluşturup Konsolosluklara MHP’ye oy vermeye gidiyoruz ana temalı konvoy…

 

Bu konferansların metni de, resmi de, konferansların videosu da hepsi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılmış olup ancak ve ancak Türklerin haklarını koruduğumuz, Ermeni soykırımı yoktur, Hocalı’da, Kerkük,’te Türk soykırımı vardır dediğim ve MHP’ye oy istediğimiz bu toplantılar sebebiyle ihracımız istenmiştir. Bu konferansa katılanlar da ne söylediğimizi yazabilirler…Etiketler:
Bu haber toplam 1413 defa okundu
YORUMLAR

igdirli.com
Copyright © 2013 Iğdırlı Medya Grubu Tüm hakları saklıdır.
IĞDIRLI.COM Yerel Haber, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı.
igdir habereqteq